Op Ruwe Plankendaagt je uit om de criminaliteit in te gaan. De literaire criminaliteit, welteverstaan. Het literaire tijdschrift organiseert de plagiaatwedstrijd. Ontwerp een kort verhaal van maximaal 2.000 woorden, dat geheel bestaat uit gestolen zinnen of passages uit romans, krantenartikelen, songteksten, etcetera. Stuur dit verhaal, met literatuurlijst, voor 1 november 2008 op naar Op Ruwe Planken. Je maakt dan kans op de hoofdprijs: 150 euro aan boekenbonnen.
Ruud Poppelaars won met ‘Alles is confetti, oftewel chill out forever’ de dichtwedstrijd van Op Ruwe Planken. Deze wedstrijd vond afgelopen winter plaats. Maarten Boot maakte een animatiefilm van het winnende gedicht:
Ik ben er zojuist achter gekomen dat ik veel talent heb. Nog meer talent dan ik al wist. Ik kan bijzonder ver gaan in het ontkennen van een realiteit, of het veranderen, verzinnen, vergeten ervan. Dat is een groot goed. Er is nooit een vuiltje aan de lucht, als ik dat niet wil.
Vanochtend zat er in mijn mailbox een berichtje van mijn redacteur en meteen nadat ik het las, vergat ik het. Het was geen ‘verdringen’. Je kon het eigenlijk ook geen ‘vergeten’ noemen. Ik had het wel gelezen maar het bericht bereikte me niet echt. Het bleef als een strontje in mijn oog hangen. Even knipperen en weg. Doorleven. Lees de rest van bericht ‘Podium: Elke Geurts (2)’
De man tegenover mij is lang, zilvergrijs en blijft glimlachen. Hij moet zijn tanden gebleekt hebben. Hij zat dertig jaar in de financiële wereld. Maar staat nu, naar eigen zeggen, ‘een tijdje in zijn vrij’. De financiële wereld is niet wat hij echt wil. Daarom zoekt hij zijn heil tegenwoordig in de spirituele wereld, zei hij. Daarom schuift hij zeker zomaar bij mij aan op het terras. Als ik ook eens een keertje buiten kom.
Neem een kijkje in de keuken van Op Ruwe Planken:
- Hoe wordt het tijdschrift gedrukt? Kijk hier.
- Wie hebben de schrijfwedstrijden van ORP gewonnen? Dat staat hier.
- Hoe is ORP ontstaan? Het antwoord vind je hier.